Вітаємо на LifeBuh. Бухгалтерія це просто
Бухгалтерські курси - Бухгалтерський супровідБухгалтерські курси - Бухгалтерський супровідБухгалтерські курси - Бухгалтерський супровід
(096) 091 94 04
life.buh.7@gmail.com
вул. Магістратська 88, офіс 212

Виїзд військовозобов’язаних у закордонні відрядження відкладається

Нагадаємо, що ще 19 серпня Уряд на своєму засіданні затвердив постанову щодо послуги Євідрядження. Тоді Мінцифри розповіо, що цією послугою зможуть скористатися фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які:

  • подали податкову звітність;
  • не мають заборгованості з єдиного внеску на державне соціальне страхування;
  • середня заробітна плата в компанії становить не менше 20 тисяч гривень;
  • внесли гарантований платіж у розмірі 200 тисяч гривень;
  • кількість застрахованих осіб за останній місяць звітного кварталу має бути не менше 10 осіб.

Виїхати в робочу поїздку за кордон можна було б терміном до 7 днів. Отримати дозвіл на виїзд одночасно зможуть не більше 10% від кількості застрахованих осіб. Але при цьому не більше 10 людей із компанії одночасно.При цьому попередньо ФОП або юрособа мали б вносити 200 тис. грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку.

      Нова послуга єВідрядження, яка викликала вал критики в суспільстві, мала запрацювати вже з 1 вересня 2022 року, але Прем’єр відклав підписання відповідного рішення.

Про це розповів Голова Податкового комітету Данило Гетманцев.

Він зазначає, що ініціатори механізму виїзду за кордон військовозобов’язаних запропонували рішення інтуїтивно, без належних розрахунків, що зрозуміло не змогло переконати суспільство у його доцільності.

Депутат задає низку запитань:

  • наскільки негативно заборона впливає на зайнятість та ВВП? Хтось вивчив? Які цифри? Наскільки позитивно вплине механізм на розвиток економіки?
  • не зрозуміло звідки цифра зарплати у 20 тис. грн? Якщо середня зарплата за січень становить 14 577 грн., а з того часу, за даними НБУ, зарплата зменшилася на 12%.
  • звідки сума застави у 200 тис.грн. за особу? Чому саме 200 та яка природа цього платежу при неповерненні працівника? Штраф? Але ж штраф сплачується лише на підставі закону, а не експерименту.
  • чому людину випускають на гранично короткий термін 7 днів, збільшуючи ризик її неповернення вчасно?
  • чому в компанії має бути щонайменше 10 осіб? Звідки цифра 10?
  • чому не розглядається варіант видачі тимчасових документів?

Зрозуміло, що на сьомий місяць війни із відрядженнями треба щось вирішувати. Однак, очевидно і те, що настав час приймати виважені та прораховані рішення, замість інтуїтивних. Підтримую позицію прем’єра“, – пише Гетманцев.

Тож станом на 1 вересня ніхто з військовозобовʼязаних ФОПів та працівників так й не може поїхати під час війни в закордонне відрядження. Чекаємо на появу нових правил та умов.

Залишити коментар