Вітаємо на LifeBuh. Бухгалтерія це просто
Бухгалтерські курси - Бухгалтерський супровідБухгалтерські курси - Бухгалтерський супровідБухгалтерські курси - Бухгалтерський супровід
(096) 091 94 04
life.buh.7@gmail.com
вул. Магістратська 88, офіс 212

Обмін пошкоджених купюр: в НБУ розповіли про деталі

Про те, як обміняти пошкоджені купюри в Україні розповідає Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ, пише the page.

Часто громадяни стикаються з тим, що термінали не приймають окремі купюри. Чому це відбувається — з ними щось не так?

Не обов’язково. Буває, що через термінал не проходить банкнота, яка вперше потрапляє в обіг одразу після емісії. Тобто можливі випадки, коли термінали не приймають абсолютно нові, гладенькі купюри без будь-яких недоліків. Також можуть бути проблеми з грошима, які випадково випрали. Бо термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може мати також інші забруднення, надриви тощо, з якими термінал її не приймає. Такі банкноти можна принести в банк і касир має обміняти їх без проведення дослідження експертами НБУ. Бо є певні критерії, за якими банкноти в обов’язковому порядку вилучаються на дослідження, і ці випадки до них не відноситься.

В житті трапляється багато випадків, коли готівка зазнає різноманітних пошкоджень. Проте такі гроші часто можна обміняти. Розкажіть громадянам, куди звертатися?

Дійсно, ми зобов’язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Відповідно до наших нормативних документів вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро).

Для відшкодування важливо, щоб збереглося не менше 55% купюри.

Залишити коментар